• Direksiyon dersi randevularınızı sizin istediğiniz gün ve saatlerde önceden randevu alınarak
yapılmaktadır.
• Eğitim Saatleri Her gün sabah 07:00 ile akşam 21:00 arası direksiyon eğitimi verilmektedir. Bu
saatler içerisinde size uygun zamanı seçip bize bildirmeniz programlama için yeterli olacaktır.
• Manuel (düz vites) ve otomatik vites araçta 1 saat direksiyon eğitim ücretini öğrenmek için
lütfen bizi arayın. Günlük eğitim süresi min. 120dk.’dır. 5 derslik (5×120 dk) paket program ücreti ilk derste peşin alınmaktadır. Bu ücrete öğretmenin ders saat ücreti, yakıt ücreti ve eğitim esnasında meydana gelebilecek hasarlar dahildir. (Ücret bilgisi için bizi arayın.)
Eğitim süreleri 120 dk. olup bu süre içerisinde mola verilmeyecektir.
• Özel Direksiyon eğitimi yapılacak güzergah İstanbul trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdir.
• Eğitim araçlarımız Clio 4 2018 (Düz vites) , Otomatik vites Clio 4 markadır.
• Direksiyon eğitimleri birebir randevulu şekilde yapılmaktadır.
Ehliyet - Özel Direksiyon Dersi
a-motosiklet-ehliyeti

A Motosiklet Ehliyeti

Güç sınırı 35 kv(kilovat) üstü olan motosikletleri kullanacaklara verilir. Güç, ağırlık oranı 0,2’yi geçen motosikletler A sınıfına girer. Sepetli veya sepetsiz olabilir. İki tekerlekliler için yaş sınırı 20’dir. 3 tekerlikli olup gücü 35 kv(kilovat) aşan motosiklet türleri için de geçerlidir. Üç tekerlikliler için yaş sınırı 21’dir. A sınıfı belge alacakların en az iki yıllık A2 sınıfı deneyimlerinin olması gerekmektedir. Fakat 24 yaşını doldurmuş bir kişi koşulsuz olarak bu ehliyet sınıfı için başvuruda bulunabilir. M, A1 ve A2 sınıfı araçları kullanabildikleri için her türlü motosiklet ve MOPED’leri kullanabilir. En avantajlı ehliyet sınıfı budur.

a1-motorlu-bisiklet-ehliyeti

A1 Motosiklet Ehliyeti

16 yaşını doldurmuş adayların almaya hak kazandığı A1 sınıfı sürücü belgesi ile silindir hacmi 125 CC, gücü 11 Kw. ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 Kw’ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletler ve M sınıfına dahil araçlar kullanılabilir.Herhangi bir sürücü belgesi olmayan adaylar; trafik, motor, ilkyardım ve direksiyon sınavına tabi tutulur. Ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar yalnızca direksiyon sınavına tabi olacaktır.

a2-motosiklet-ehliyeti

A2 Motosiklet Ehliyeti

18 yaşını doldurmuş adayların almaya hak kazandığı A2 sınıfı sürücü belgesi ile gücü 35 KW’ı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 KW’ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletler ve M, A1 sınıflarına dahil araçlar kullanılabilir.Herhangi bir sürücü belgesi olmayan adaylar; trafik, motor, ilkyardım ve direksiyon sınavına tabi tutulur. Ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar yalnızca direksiyon sınavına tabi olacaktır.

B Otomobil Ehliyeti

B Otomobil Ehliyeti

18 yaşını doldurmuş adayların almaya hak kazandığı B sınıfı sürücü belgesi ile otomobil, kamyonet ve M, B1, F sınıflarına dahil araçlar kullanılabilir.Herhangi bir sürücü belgesi olmayan adaylar; trafik, motor, ilkyardım ve direksiyon sınavına tabi tutulur. A2 veya F sınıfı sürücü belgesi olup fark sınavına girecek adaylar yalnızca direksiyon sınavına tabi olacaktır.

 

Bizi paylaşın! Tanıdıklarınıza tecrübemizi aktaralım.

Aklınıza takılan bir şeyler mi var? Sizi derhal arayalım!

Beni Ara

top